ISO 22716

Eylül 2007'de yayınlanan ISO 22716, kozmetik ürünlerin üretimi, kontrolü, depolanması ve dağıtımı için kuruluşlara yönelik kurallar sunmaktadır. ISO 22716 sertifikası, kuruluşların müşterileri ve diğer menfaat sahipleri için kalite ve güvenliği koruma konusundaki taahhütlerini göstermelerine olanak tanır. Doğru spesifikasyona uygun doğru kozmetik ürünlerinin üretilmesine yol açan tedarik zincirinin tüm unsurlarında iyi uygulama üretiminin sıkı tanımı ile tüketici kozmetik ürünlerinin güvenliğini arttırmayı amaçlıyor.

Bu, hammadde imalatçılarının yanı sıra bitmiş kozmetik üreticileri, distribütörler, ithalatçılar ve ihracatçılar da dahil olmak üzere, baştan sona katılımını ifade eder. 


ISO 22716’nın Yararları Nelerdir?

·        Firmanıza uluslararası piyasada ve iç piyasada rekabet gücünün artmasını sağlar

          ·        Kozmetik ürünlerle ilişkili tehlikeleri ve riskleri kontrol eder, tedarik zinciri boyunca sürekli gelişmeyi sağlar

          ·        Uluslararası çapta tanınan bir standart olan kuruluşlar, kozmetik ürün tedarik zincirinde kalite ve güvenlik uyumluluğunu yönetmelerini sağlar

          ·        Kozmetik endüstrisi profesyonelleri tarafından hazırlanan bu program, dünya düzenleyicilerine bakarak uluslararası hukuka uymanızı sağlar.

 


Yandex.Metrica