ISO 15378

ISO 15378, ISO 9001: 2000 ve Birincil İlaç Ambalaj Malzemeleri için İyi Üretim Uygulamalarını birleştiren eksiksiz, entegre bir kalite yönetim sistemi standardıdır. 

ISO 15001, ISO 9001: 2000'in tüm gereksinimlerine ek olarak, tıbbi ürünler için paketleme materyali tasarımı, imalatı ve tedariki için ilgili GMP'leri içermektedir. 

Standart, dünya çapındaki güncel gelişmelere paralel olarak, Risk Yönetimi ve Onaylama ile ilgili ek rehberler de içermektedir. 

Standart 2006'da tam bir ISO, Avrupa Normu (EN) ve İngiliz Standartı (BS) olarak yayınlandı ve Satın Alma, Ambalaj Geliştirme, Tedarik Zinciri Yönetimi, Kalite Güvencesi ve Kontrol ve daha da önemlisi tedarikçiler için paha biçilemez bir araçtır! 

ISO 15378, kalite geliştirme, eğitim, denetim ve sertifikasyon amaçları için kullanılabilir. Akredite Sertifikasyon, resmi olarak tanınma ve Sertifikalı Tedarikçi statüsüne yol açabilir. 

Standardın güncellemeleri halen tartışılıyor ve standardın, ikincil ambalaj malzemelerini içerecek şekilde genişletilmesi için bir başka potansiyel gelişme.  

 

ISO 15378’ ün Yararları Nelerdir?

 ·        Süreçleri iyileştirme

·        Müşterilerinize kaliteli ürünler ek güvencesi

·        İmalat hatalarını azaltma

Yandex.Metrica